NFOŚiGW przedstawił wyniki ranking programu „Czyste Powietrze”

Materiał prasowy: serwis samorządowy PAP

Gminy Godów, Czerwionka-Leszczyny i Jejkowice zwyciężyły w trzeciej edycji rankingu programu "Czyste powietrze". Ponad połowę miejsc w pierwszej setce zestawienia zajęły gminy ze Śląska. Za NFOŚiGW publikujemy wyniki rankingu.

 

Zwycięzcą w trzecim kwartale 2021 roku została gmina Godów. Co więcej, badania pokazują, że mieszkańcy Śląska popierają odejście od ogrzewania węglem swoich domów – w badaniu opinii publicznej za zakazem węgla opowiedziało się aż 65% respondentów.

Polski Alarm Smogowy (PAS) wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zaprezentował nowe informacje dotyczące liczby składanych wniosków na wymianę źródła ciepła i termomodernizację w programie „Czyste Powietrze” w 2477 gminach w Polsce. Najnowsze dane obejmują III kwartał 2021 roku. Można je sprawdzić przez wyszukiwarkę dostępną na stronie polskialarmsmogowy.pl/ranking oraz czystepowietrze.gov.pl.

Zwycięzcą trzeciej edycji rankingu została śląska gmina Godów, której mieszkańcy złożyli 262 wnioski do programu na łączną liczbę budynków jednorodzinnych wynoszącą 3721. Drugą pozycję zajęła gmina Czerwionka-Leszczyny, trzecią Jejkowice. Aż siedemnaście pierwszych miejsc zestawienia zajmują gminy z woj. śląskiego. Tradycyjnie już – również w tej (trzeciej) edycji – największą liczbę wniosków złożono w Rybniku: aż 726. Najmniejsze zaangażowanie widać wśród gmin z Podkarpacia, woj. opolskiego, łódzkiego i lubuskiego.

więcej poniżej:
https://samorzad.pap.pl/kategoria/srodowisko/nfosigw-przedstawil-wyniki-ranking-programu-czyste-powietrze-liderami-slaskie

Data publikacji: 23.11.2021 r.

 

Polecamy
Współpracujemy