XVI Regionalne Spotkanie Liderów Odnowy Wsi z terenu województwa śląskiego

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 1 grudnia 2020 r. (wtorek) Śląski Związek Gmin i Powiatów organizuje coroczne XVI Regionalne Spotkanie Liderów Odnowy Wsi z terenu województwa śląskiego. W tym roku z powodu trwającej epidemii spotkanie odbędzie się w formule on-line. Wydarzenie to adresowane jest do liderów wiejskich, przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń, fundacji, towarzystw, członków Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straż Pożarnych, Lokalnych Grup Działania oraz przedstawicieli gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Spotkanie odbędzie się w formule on-line przy użyciu internetowego narzędzia Microsoft Teams, rozpoczęcie o godzinie 17.00.

Tematyką tegorocznego spotkania będzie „Estetyzacja przestrzeni wsi”. Zagadnienia z tym związane przybliżą:  prof. UAM dr hab. inż. Sylwia Staszewska, specjalizująca się w planowaniu przestrzennym oraz w rozwoju i rewitalizacji obszarów wiejskich; p. Ryszard Wilczyński, Poseł na Sejm RP, który opowie o nowej, ogólnopolskiej inicjatywie pt. „Miejsce Ciekawe” (stanowiącej uzupełnienie formuły Sieci Najciekawszych Wsi). Swoim doświadczeniem podzielą się także: przedstawiciele Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk (woj. śląskie), którzy opowiedzą o projekcie związanym z ochroną lokalnych zabytków (przedsięwzięcie te zapewniło gminie II miejsce w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego w roku 2020”, w kategorii najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi). Natomiast o projekcie pt. "Folkowe przystanki - śródpolne galerie", czyli o wyjątkowej galerii 13 wiejskich przystanków  (stanowiących obecnie malowniczą trasę turystyczną), dla których inspiracją były m.in. obrazy Józefa Chełmońskiego czy Włodzimierza Przerwy-Tetmajera, a także sceny z „Chłopów” Władysława Reymonta - opowiedzą przedstawiciele Fundacji Tu Brzoza (z woj. łódzkiego).

W przypadku zainteresowania udziałem uprzejmie prosimy o elektroniczne wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy przeglądarka oraz kamerka, mikrofon, głośnik. Szczegółowe informacje organizacyjno-techniczne prześlemy zainteresowanym osobom na podany w formularzu adres e-mail (tj. link do spotkania oraz instrukcję: jak krok po kroku dołączyć do spotkania).

Osobą odpowiedzialną za organizację spotkania jest w biurze Związku p. Marta Żelezny, specjalista ds. rozwoju obszarów wiejskich, e-mail: mzelezny@silesia.org.pl.

Liczymy na Państwa niezawodną obecność.

program

formularz zgłoszeniowy

data publikacji: 20 listopada 2020 r.

Polecamy
Współpracujemy