Fundusze UE z nowej perspektywy

Materiał prasowy: serwis samorządowy PAP

Od wtorku mają się rozpocząć konsultacje Umowy Partnerstwa; dotyczą inwestowania funduszy UE w ramach polityki spójności i funduszu sprawiedliwej transformacji, czyli ok. 76 mld euro - poinformowało PAP Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

Zgłaszanie uwag będzie możliwe do 22 lutego br.

"Umowę Partnerstwa – najważniejszy dokument, w którym Polska i UE umawiają się, w co zostaną zainwestowane fundusze unijne" - przekazało w poniedziałek PAP Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

"Dziś przedstawiamy Umowę Partnerstwa, która obejmuje 76 mld euro na lata 2021-2027, a więc ponad 350 mld zł - historyczne środki, które są tylko częścią z wielkiej puli przysługującej Polsce. To jest lwia część środków, które wynegocjowaliśmy w Brukseli, ale teraz z aptekarską dokładnością musimy zaaplikować je w gospodarce, w naszej infrastrukturze" - podkreślił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki .

Morawiecki zaznaczył, że umowa ta będzie możliwie jak najszerzej konsultowana. "Formalnie jest to porozumienie między Polską a UE, ale chcemy, żeby ze społecznego punktu widzenia, było to porozumienie pomiędzy państwem polskim, UE i społeczeństwem polskim, a więc wydyskutowane projekty i programy, które są najbardziej istotne z punktu widzenia Pols ki" - dodał.

Umowa Partnerstwa określa strategię interwencji funduszy europejskich w ramach polityk unijnych: polityki spójności i wspólnej polityki rybołówstwa w Polsce w latach 2021-2027.

więcej: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/jak-beda-inwestowane-fundusze-ue-z-nowej-perspektywy-jest-plan-podzialu

Data publikacji: 19.01.2021 r.

Jak dojechać