W Strumieniu była ekipa programu "Perły Śląska"

W Strumieniu powstał kolejny odcinek programu pn. "Perły Śląska", który realizuje telewizja TVS. W minionym tygodniu w Izbie Regionalnej im. Mariana Wójtowicza w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu gościł Mirek Szołtysek, prowadzący program razem z ekipą.

 

Program "Perły Śląska" to nowy program w ramówce TVS. Zakłada on prezentowanie interesujących miejsc i postaci w naszym województwie. Odcinek przygotowany w Strumieniu dotyczył m.in. tradycji kiszenia kapusty w beczce. Bohaterkami programu były pani Józefa Greń, a także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Zbytków. Jego emisja miała miejsce 3 października - więcej tutaj

- Chcemy promować to, co związane jest z naszą lokalną tradycją. Dzięki temu pewne obrzędy czy mówiąc szerzej kultura, którą otrzymaliśmy w spadku po przodkach, wciąż jest żywa w naszych społecznościach. Co więcej, poprzez takie inicjatywy jak udział w programie „Perły Śląska”, możemy docenić członków naszej wspólnoty lokalnej. To właśnie ich zaangażowanie i wiedza o historii gminy, są największą wartością i siłą sprawczą – mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

Przygotowaniem Izby Regionalnej im. Mariana Wójtowicza do realizacji odcinka zajęło się koło Macierz Ziemi Cieszyńskiej w Strumieniu, które na co dzień opiekuje się tym wyjątkowym miejscem.

 

zdjęcia wykonane podczas nagrywania programu dostępne tutaj

Źródło: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
fot.: 
Dawid Janik Fotografia

Data publikacji: 5.10.2020 r.

Jak dojechać